Dotyczy artykułu pt. „Jest pomysł na dojazdówkę. Powstanie muzeum w Hadlach Szklarskich?" opublikowanego w dniach 03.04 br. (wydanie papierowe) oraz 05.04. br. w tygodniku Życie Podkarpackie oraz w wersji elektronicznej wydania.

Przeworska Kolej Dojazdowa, znana jest również jako przeworsko-dynowska kolejka wąskotorowa - łącząca Przeworsk i Dynów, której właścicielem jest Powiat Przeworski, zaś zarządcą Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku.

12 lutego br. w Zespole Pałacowo - Parkowym w Hadlach Szklarskich odbyło się spotkanie robocze poświęcone planom rozwoju Przeworskiej Kolei Dojazdowej, którego współorganizatorem był Starosta Przeworski Bogusław Urban, a gospodarzem Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. W spotkaniu uczestniczyli również: Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur, Burmistrzowie Miast: Przeworska i Dynowa, Wójtowie Gmin: Dynów, Przeworsk, Hyżne oraz Sekretarz Miasta i Gminy Kańczuga, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg i fundacji Galicyjskich Dróg Żelaznych.

 

Z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki 2018, które odbyły się w dniu 25.08.2018 r. w miejscowości Majdan k/ Cisnej Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl przyznał dla Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku Statuetkę za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji.