12 lutego br. w Zespole Pałacowo - Parkowym w Hadlach Szklarskich odbyło się spotkanie robocze poświęcone planom rozwoju Przeworskiej Kolei Dojazdowej, którego współorganizatorem był Starosta Przeworski Bogusław Urban, a gospodarzem Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. W spotkaniu uczestniczyli również: Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur, Burmistrzowie Miast: Przeworska i Dynowa, Wójtowie Gmin: Dynów, Przeworsk, Hyżne oraz Sekretarz Miasta i Gminy Kańczuga, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg i fundacji Galicyjskich Dróg Żelaznych.

 

Z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki 2018, które odbyły się w dniu 25.08.2018 r. w miejscowości Majdan k/ Cisnej Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl przyznał dla Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku Statuetkę za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji.

Uprzejmie informujemy turystów że sezon turystyczny 2018 r. Przeworskiej Kolejki Dojazdowej Przeworsk – Dynów rozpoczyna się 6 maja br. (niedziela). W miesiącach maj i wrzesień kolejka kursuje w niedzielę natomiast w miesiącach czerwiec – sierpień w sobotę i niedzielę zgodnie z rozkładem jazdy. Rozkład jazdy na stronie http://pogorzanin.powiatprzeworsk.pl/index.php/oferta/rozklad-jazdy Ceny biletów indywidualnych i pociągów na zamówienie pozostają bez zmian.

Serdecznie Zapraszamy!!!

Ryszard Wiśniowski

Z-ca Dyrektora

Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku