frontpage

“Oferujemy !!!”

Przejazd jedną z zaledwie kilku obecnie czynnych w Polsce kolei wąskotorowych. Poznanie działającego od ponad 100 lat systemu kolejowego. Przejazd przez jedyny w Polsce tunel na kolejach wąskotorowych (602 m).

Postój na stacji Dynów (3 godz.), możliwość pieczenia kiełbasy przy ognisku. Przejazd w odkrytych wagonach tzw. "letniakach", drezyną spalinową oraz drezynami samobieżnymi co sprawia młodszym i starszym pasażerom szczególną frajdę - wielokrotnie sprawdzone! Możliwość kąpieli lub wędkowania w rzece San. Przerwę podróży w stylowym zajeździe "Pod Semaforem" w Bachórzu, gdzie bezpłatnie dowozimy chętnych smakoszy.

Pociągi specjalne:

  • uruchomienie na życzenie grup zorganizowanych

  • w ramach przejazdu do dyspozycji klienta dwu godzinny postój do wykorzystania na dowolnym odcinku trasy

  • zwiedzanie wąskotorowej stacji w Przeworsku i zabytkowego taboru w Dynowie

  • możliwość zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasy

Przeworska Kolej Wąskotorowa łączy tunelem dwie krainy.

Kolejka pod względem walorów geograficznych, konstrukcji inżynieryjnych i architektury kolejowej zaliczana jest do najpiękniejszych wąskotorówek w kraju. Z opinii turystów i miłośników kolejnictwa można śmiało powiedzieć, że Przeworska Kolej Wąskotorowa jest numerem 1 wśród kolei wąskotorowych w Polsce.

Jeżeli nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu odwiedzając naszą okolicę to wiedz, że kursuje tu express "Pogórzanin", który zabierze Cię w wyjątkową  podróż.